Технічний прогрес дарує нам безліч корисних пристроїв. Центральний порохотяг якраз з цієї категорії.
Головною перевагою центрального пиловидалення є відсутність викиду пилу в приміщення, де проводиться прибирання. Переносний порохотяг навіть з безліччю фільтрів не може забезпечити відсутність пилу, адже повітря піднімає його з ще не прибраних поверхонь. А дихати пилом шкідливо для здоров'я. Вбудована ж система дозволяє видувати сміття поза будинку, що забезпечує відсутність пилу в приміщенні. Також важливо, що не потрібно переносити за собою пристрій порохотягу, досить перемкнути в іншу розетку гофрований шланг.

центральний пилосос київ

Конструкція центрального порохотягу

Така система підрозділяється на силовий блок, систему прихованих в стінах стаціонарних повітропроводів з ПВХ-труб, відгалуження яких закінчуються пневморозетками або пневмосовками, а також переносний комплект для прибирання (гофрований шланг з насадками).
Основою такої системи є силовий блок. У ньому застосовують циклон, замість тканинного або паперового фільтра. Принцип полягає в тому, що пил і сміття, які затягуються повітрям, відштовхуються до стінок бака, вдаряються і втрачають швидкість. Далі вони падають в спеціальний контейнер. З огляду на те, що опір циклону менше ніж у фільтрів звичайного пилососа, то при однаковій потужності вбудований пристрій краще всмоктує пил.
У деяких марках для відділення пилу використовується принцип фільтрування, як і в звичайних порохотягах. Тобто, спочатку сміття відділяється циклоном, а потім фільтрується.
До силового блоку зазвичай особливих вимог не висувають, оскільки він знаходиться в підсобному приміщенні. Це в свою чергу дозволяє застосовувати рішення, які збільшують термін служби блоку. Наприклад, встановити новішу і досконалішу систему охолодження.

Як вибрати центральний порохотяг для приватного будинку

Вибір силового агрегату залежить від площі підсобки, де він буде розташовуватися, кількості пневморозеток і пневмосовків, а також максимально допустимої довжини воздуховода. При складеному плані котеджу з нанесеними на нього маршрутами повітропроводів і передбачуваними місцями установки пневморозеток і пневмосовків, легко підрахувати довжину трубопроводів. Також потрібно враховувати, що в характеристиках агрегатів зазвичай вказуються максимально допустимі значення. Тому краще вибрати силовий блок, розрахований на велику довжину трубопроводів і площу приміщень. По всіх подібних питаннях Ви завжди можете отримати консультацію в нашій компанії. Ми готові допомогти Вам з установкою центрального порохотягу, або ж врахувати всі нюанси, пов'язані з ним, на етапі проектування.

Стаціонарна система трубопроводів

 У силовому блоці розташовується два парубка:

  • Вихідний. Він займається викидом очищеного від пилу повітря. Він забезпечений глушником і виводиться з котеджу. При цьому, довжина трубопроводу 6-9 метрів.
  • І парубок, які приєднується до системи повітропроводів. Його можна заховати в стяжці або помістити в декоративні кожухи. Повітроводи виготовляють з ПВХ-труб діаметром 50,8 мм. Відгалуження роблять за допомогою трійників спеціальної конфігурації, повороти — використовуючи куточки з ПВХ, з'єднання — за допомогою з'єднувальних муфт. Всі деталі стаціонарної системи з'єднують із застосуванням спеціального клею.

систама центрального пилососа

На кінці відгалуження стаціонарного воздуховода є пневморозетка або пневмосовок. Пневморозетка являє собою вузол, до якого підключається шланг з насадкою. Пневмосовок є щілиною в стіні на рівні підлоги біля стіни. До неї змітається сміття, яке засмоктується при натисканні на педаль.
Практично всі моделі пристроїв мають дистанційне керування. Тільки в агрегатах для маленьких площ можливо ручне управління.
Переносний комплект для прибирання включає в себе телескопічну трубу, шланг і насадки. Можуть бути різні комплекти. Можна купувати, як по частинах, так і всі разом. При покупці варто звернути увагу на довжину шлангу. Він повинен дозволяти дотягнутися до кожного кутка кімнати. При цьому, не повинен бути занадто натягнутим або ж лежати поверх меблів. Тому наявність в будинку такого пристрою, як центральний порохотяг, найкраще продумати заздалегідь, ще на в момент проектування будинку.
Так, ціна на вбудовані порохотяги адекватна — 600-1300 $, залежить від площі будинку. Але цей пристрій дозволить не просто полегшити прибирання в будинку з великою площею, але і перетворить його в радість.
Компанія «Затишний будинок» завжди готова піти Вам назустріч. Ми допоможемо визначитися з підсобним приміщенням для силового блоку, кількістю пневморозеток, довжиною шлангу. Повністю візьмемо всі технічні аспекти на себе. А Вам залишається тільки радіти такому приголомшливому пристрою в будинку, як центральний порохотяг.

пилосос центральний