У вблаштуванні покрівлі широко використовують металочерепицю, оскільки вона володіє високими експлуатаційними якостями. Вона являє собою оцинкований лист сталі з полімерним покриттям, форма нагадує натуральну черепицю.
Для виробництва даного матеріалу використовують холоднокатану тонколистову сталь оцинковану з полімерним покриттям. Покриття може мати різну фактуру і забарвлення. Такий же матеріал використовується і для виробництва облицювання сендівіч-панелей, сайдинга і профлиста. На підприємстві на лист сталі наноситься полімерне покриття, після чого з нього роблять металочерепицю.

склад металочерепиці

Склад металочерепиці

Забарвлення матеріалу наноситься на цинкове покриття і не є його заміною. Верхнє полімерне покриття виконує захисну і декоративну функцію. Завдяки одночасному покриттю матеріалу цинком, а потім полімером, виходить продукція високої якості. Саме тому вона здатна протягом тривалого часу зберігати свої властивості.
Окремо варто сказати, що цей матеріал не схильний до корозії, стійкий до будь-яких інших пошкоджень. Навіть через 10 років використання металочерепиці на ній не буде слідів корозії. Тому на неї і надається гарантія не менше 10 років.
Тривалість служби залежить від якості полімерного покриття. Воно утворюється на продукції після спеціальної обробки сталевого листа на підприємстві. Обробка полягає в гарячому оцинкуванні тонколистової сталі, нанесенні спеціального фосфатного антикорозійного складу і ґрунтовки. Після цього на лицьову сторону обробленого сталевого листа наносять полімерне покриття, а на іншу сторону — захисний лак. Покриття використовуються міцні і стійкі, здатні витримати подальші етапи технології виробництва металочерепиці, зокрема профілювання листів сталі.

переваги металочерепиці
Основні переваги матеріалу:

  • Легкий і простий монтаж. Можна виконувати в будь-яку погоду.
  • Невелика вага покрівлі, що може допомогти з економією на фундаменті будівлі.
  • Доступна ціна. Незважаючи на те, що гнучка черепиця є бюджетним варіантом, в комплексі за всі супутні матеріали та роботи, металочерепиця виходить дешевше.
  • Морозостійкість. Навіть при сильному морозі вона не стає крихкою.
  • Пожежна безпека.
  • Відсутність деформації при зміні температур.

Металочерепиця вкрай довговічний і якісний матеріал, який можна використовувати на покрівлях складних форм.
Вважається, що це «шумний» матеріал. Тобто, при атмосферних опадах в будинку буде чутно дощ та град. Якщо покрівлю кладуть досвідчені майстри, то вони це роблять правильно, листи ретельно закріплюють. Наша компанія готова змонтувати покрівлю з металочерепиці так, що у Вашому будинку не буде стороннього шуму!

Види полімерних покриттів металочерепиці

Від використання полімерних покриттів залежить вид металочерепиці. Найчастіше застосовують поліестер і різні полімери на основі поліуретану. Вони мають високі експлуатаційні властивості.
Найпоширенішим і дешевим є поліефірне покриття. Також виробляють металочерепицю з покриттям на основі поліуретану, який відрізняється високою зносостійкістю.

монтад металочерепиці

Технологія монтажу металочерепиці

Важливо дотримуватися кожного етапу. Якщо Ви хочете, щоб покрівля була якісна і надійна, необхідно довірити її монтаж професіоналам. Тільки вони знають всі тонкощі поетапного монтажу.
Покрівельний пиріг являє собою конструкцію, яка складається з декількох шарів утеплювального матеріалу, покрівельного покриття і підпокрівельних мембран для пароізоляції. Всі верстви покрівельного пирога пов'язані між собою, і кожен з них необхідний для виконання певної функції. Важливо правильно встановити кожен з шарів, щоб отримати якісну і довговічну покрівлю.
Покрівельний пиріг з металочерепицею монтується в такий спосіб: спочатку необхідно встановити кроквяну систему. Між кроквами рекомендується витримувати відстань в 60-90 см. Для крокв використовується брус розміром 200х50 мм. Між кроквами весь простір заповнюють теплоізоляційним матеріалом, залишаючи проміжок між утеплювачем і гідроізоляційним шаром пирога.
На крокви необхідно прибити обрешітку висотою 5 см. Зробити її можна з дощок і брусків, які слід попередньо обробити вогнебіозахистом. Спочатку до крокв кріплять спадаючі бруски, які прибивають на гідроізоляцію від коника до карниза. Потім до брусків кріплять дошки, при цьому сама товста дошка повинна розташовуватися першою від карниза. Між брусками при будівництві покрокової обрешітки слід витримувати відстань, рівну ширині профілю металочерепиці. Зазвичай ця відстань складає від 35 до 50 см.

розрахунок металочерепиці

Розрахунок необхідної кількості металочерепиці

Щоб визначити, яка кількість листів матеріалу необхідна, здійснюють обмір покрівлі. Основний розмір її — це відстань від коника до карниза. Також в процесі обміру скатів важливо врахувати звис нижнього листа матеріалу. Він повинен складати близько чотирьох сантиметрів. Якщо скати мають довжину більше семи метрів, то рекомендується виконувати монтаж металочерепиці листами, розділеними на дві (або більше) частини.
При влаштуванні покрівлі з черепиці кут нахилу ската може бути більше 14 градусів. Якщо він менше, то листи укладають з нахлестом на дві хвилі. Перед укладанням покриття рекомендується перевірити правильність геометричних розмірів конструкції покрівлі. Так, її діагоналі прямокутних скатів повинні бути рівні.
Важливо утеплити внутрішні приміщення і дах, а також захистити за допомогою пароізоляційної плівки теплоізоляцію від впливу вологи всередині приміщень. Зовні теплоізоляційний шар також захищають, але вже за допомогою гідроізоляційної плівки, яка добре пропускає пари. Також важлива правильна вентиляція покрівельного пирога.
Тепер можна починати безпосередньо монтаж металочерепиці. Роботи починають з нижнього кута ската прямокутної форми з тієї сторони, яка протилежна по відношенню до капілярної канавки. Зазвичай монтаж починають з нижнього лівого кута, накриваючи новим листом вже покладений лист матеріалу. Можна також використовувати інший спосіб укладання, наприклад, підсовувати лист під раніше укладений лист металочерепиці. Кріпити матеріал слід в місці прилягання його до обрешітки і обов'язково в нижній гребінь.
Якщо Ви мрієте про покрівлю з металочерепиці, то фахівець із закупівель компанії «Затишний будинок» із задоволенням готовий прийти Вам на допомогу. Ми допоможемо Вам з вибором серед безлічі варіантів відтінків і виробників, і Ви отримаєте оптимальне співвідношення ціна-якість, ми також організуємо доставку на об'єкт. Повністю візьмемо на себе всі турботи! Ми виконуємо навіть найскладніші завдання. З нами Ви отримаєте будинок своєї мрії!

металочерепиця для заміського будинку