дах з очерету

Протягом тривалого часу використовується очерет, як покрівельне покриття для дахів. Він є одночасно і дахом, і стелею. При цьому, захищає від холоду взимку і перешкоджає задусі влітку.
Завдяки гнучкості очерету, дахи можуть бути абсолютно різні за формами і дизайнами, але залишаються унікальними завдяки натуральному стилю.

Як і будь-який матеріал, очерет має свої особливості:

  • Ухил даху повинен складати не менше 35 градусів.
  • Питоме навантаження 45-50 кг/м2.
  • На даху немає стічних жолобів і водостічних труб.
  • Конструктивні злами не більш 15-20 градусів.
  • Екологічно чистий матеріал, який слугуватиме до 50 років.

будинок з очеретяним дахом

Стійкість і довговічність очеретяної покрівлі

Якщо говорити про стійкість, то цей вид покрівлі стійкий до екстремальних метеоумов. Очерет стійкий до вологи, тому збереже від цвілі в будинку.
Дах потрібен для захисту житла від дощу, снігу, вітру. За технічними показниками очеретяний дах нітрохи не поступається іншим покрівельним матеріалами, а часом навіть обходить їх. У нашій країні він переживає друге народження. Все більше людей замовляють саме очеретяний дах через його екологічність та естетичну красу.

Цікавий факт:

У 2007 році над півднем України і Кримом пронісся сильний ураган, який навіть потопив кілька судів. Але жоден дах з очерету не був зірваний чи пошкоджений!

Його довговічність — це ще одна з причин популярності. Він розрахован на 50 років, причому, якщо змонтовано все під правильними кутами, термін може бути збільшений. Очеретяний дах прекрасно зберігає тепло взимку і не випускає прохолодне повітря з дому в спеку. Свого роду «природний кондиціонер». Також має відмінну звукоізоляцію, вона навіть вище, ніж у скловати.
Багато людей чомусь вважають, що така покрівля притягує гризунів. Це міф. Очерет абсолютно не до смаку гризунам. Щурів швидше притягують щілини, але в очеретяному даху їх немає, тому можна бути спокійним.

Час виготовлення даху з очерету

Якщо говорити про терміни, то для покриття даху знадобиться від двох тижнів.
Звертаючись до нас, Ви отримаєте рекомендації від досвідчених професіоналів. Ми врахуємо Ваші побажання, прийдемо до одноголосного рішення з Вами, і «з голочки» зробимо всі будівельні роботи.
альтанка з очерету