Утеплення будинків з газобетону, зовнішня і внутрішня обробка стін

У нашому регіоні, як правило, для зведення стін використовують газобетонні блоки товщиною 300-400 мм. За показником теплопровідності цей матеріал дуже близький до дерева. Тому одношарова стіна прекрасно забезпечує збереження тепла.
Втрати тепла зазвичай відбуваються не через сам матеріал, а через «містки холоду» – розриви. При укладанні цегляних будинків неможливо уникнути подібних ділянок розриву. А ось газобетонні блоки є матеріалом з ідеальною конфігурацією і гладкою поверхнею. Якщо кладка проводиться правильно за допомогою спеціального клею, то товщина шва складе лише 1-3 мм. При такій тонкості швів не відбувається утворення «містків холоду». При використанні замість клею цементно-піщаного розчину, товщина швів збільшується, що призводить до розривів, через які потрапляє холод. Але зменшувати їх товщину не рекомендується, оскільки газобетон володіє високим водопоглинанням, і це може привести до зниження міцності кладки. Великі розриви вимагають утеплення газобетонних стін. Воно проводиться мінеральною ватою з подальшим вологим оштукатурюванням.
Варто пам'ятати, що втрата тепла може відбуватися не тільки через стіни, але і дах, вікна, фундамент.

Зовнішнє оздоблення стін

Газобетон є «дихаючим» матеріалом – він є повітро- та паропроникним, що значно збільшує комфорт мешканців. Цю властивість потрібно врахувати при виборі матеріалу для обробки фасаду. Якщо матеріал підібрати неправильно, то може значно погіршитися паропроникність стін.

Утеплення будинків з газобетону,

Рекомендація:

Ні в якому разі не можна внутрішні стіни вкривати паропроникними матеріалами, а зовнішні – непаропроникними. У такому випадку пара не вийде, а буде осідати в блоках, збільшуючи його вологість.

Для обробки не варто використовувати облицювальні плити з піноскла або спінених пластмас, фарбувати неповітропроникною фарбою, штукатурити полімерними розчинами.

Можна використовувати будь-які вентильовані фасади:

  • Декоративні плити.
  • Сайдинг.
  • Рейки.

При оздобленні стін застосовується спеціальна штукатурна суміш для газобетону, оскільки звичайна через постійний прохід пари набуває непрезентабельного вигляду.
Спеціальна суміш має високу адгезію до матеріалу, підвищену паропроникність, гідрофобність, мале водопоглинання і можливість швидко висихати. Така штукатурка прослужить довго, не втративши товарний вигляд. Подібне штукатурення проводиться без використання металевої штукатурної сітки.

Внутрішнє оздоблення

У власника є два варіанти обробки:

  • Застосовуючи непаропроникні матеріали. Тоді зовнішні стіни довше зберігають гідний зовнішній вигляд, при цьому вимоги до вентильованого фасаду значно нижчі. Але, оскільки проходження пари через стіни припиниться, то в будинку стане менш комфортно.
  • Застосовуючи паропроникні матеріали. Більш витратний спосіб, але при цьому зберігається основна властивість газобетону – можливість «дихати», що прирівнює його до дерева.

В даному випадку кожен вирішує сам. Наше завдання допомогти Вам визначитися і зробити всю роботу максимально якісно і за бажанням замовника.