Технологія будівництва стін з газобетону

Завдяки своїй легкості, газобетон не викликає видавлювання клейового розчину, що дозволяє проводити укладання без упину.

Укладання першого ряду

Для початку проводиться підготовка підстави – відсічна горизонтальна гідроізоляція. Від якості укладання першого ряду буде залежати не тільки зручність подальшої роботи, а й якість майбутньої конструкції. Тому цей етап проводиться з особливою увагою і обережністю. Для контролю рівності укладання використовують шнур і рівень. Для вирівнювання застосовують гумову киянку.
Клей повинен бути потрібної консистенції. Як правило, густота клею така, як у якісній жирної сметани. Розчин наноситься за допомогою кельми, спеціального ковша з загнутим краєм або кареткою, її ширина дорівнює ширині кладки. Після нанесення клей розподіляють гребінкою-шпателем. Після завершення першого ряду поверхню вирівнюють за допомогою спеціального рубанка для газобетону. Залишки пилу і дрібних смітинок зчищають щіткою. Вирівнювання необхідно проводити після кожного укладання ряду блоків, оскільки перепади рівнів можуть привести до утворення вогнищ високої напруги, через які на цьому місці пізніше можуть утворитися тріщини.
Роботи з газобетоном проводяться з точним дотриманням технологій і норм, адже після застигання клею розібрати стіну вже не вийде, її можна тільки зруйнувати цілком!

Укладання наступних рядів

Черговий ряд починається з одного з кутів. Для забезпечення рівності рядів встановлюють дерев'яні рейки-порядовки або кутові, а якщо стіна довга, то і проміжні маякові газобетонні блоки.
Укладання рядів буде проводитися з перев'язуванням блоків – зміщенням наступних рядів щодо попередніх. Зсув, який вважається мінімальним – 8 см. Клей, який виступає з швів, видаляється за допомогою кельми.
Головна перевага стін, зведених за допомогою газобетону – якісна теплова ізоляція. Вона досягається завдяки низькій теплопровідності і мінімальній товщині швів між блоками.
Щільне прилягання здійснюється тільки за рахунок використання клейового розчину.

Рекомендації:

Не варто використовувати піщано-цементний розчин, дивлячись на його дешевизну. Його знадобиться набагато більше, тому економії не буде, а ось утворення щілин цілком можливе. Також такий розчин збільшує нерівність кладки, що веде за собою зменшення міцності на стиск і вигин.
 
Виробники газобетону підкреслюють, що використання піщано-цементного розчину – це порушення технологічного процесу в будівництві. Використання спеціального клею дозволяє зменшити проміжок між блоками і запобігає утворенню «містків холоду».
Клей поставляється в сухому вигляді, для застосування його засипають у воду, ретельно перемішують міксером.
Несучі і вертикальні шви між блоками заповнюються клеєм для тонких швів. А ось шви між блоками, які з'єднуються за типом паз-гребінь, можуть бути частково не заповненими. Товщина шва 1-3 мм. У період зимового будівництва використовують клей з противоморозними добавками, щоб виключити утворення висолів на стінах.
Правильно зведені стіни з газобетону не вимагають додаткового утеплення.

Зведення будівель з газобетону не відноситься до простих видів будівництва. Потрібно чітко дотримуватися технології, володіти величезним досвідом, і вміти якісно виконувати поставлені завдання. Все це може надати Вам наша компанія.