U-блоки

Арматурний пояс являє собою конструкції, які збільшують міцність будови, за рахунок перерозподілу навантаження від перекриттів. U-блоки застосовуються як опалубка під монолітні балки і монолітні перемички, які виготовляються на місці. Вони перекривають отвори в стінах і перегородках. U-блоки поміщають на місці майбутньої монолітної балки так, щоб товсті стінки блоків були з зовнішнього боку.
Під U-блоки, які утворюють перемичку над віконним і дверним отвором, встановлюють тимчасові підпори. Проклеюються вертикальні стики блоків. А в утворену порожнину поміщають арматурний каркас. Цю порожнину заповнюють дрібнозернистим бетоном, його вирівнюють по межі кладки.

Армування

Будь-яка будова піддається деформуючим навантаженням. Перепади температур, нерівномірність усадки, вітрові впливи, осадження ґрунту тягнуть за собою погіршення стану стін.
Газобетон мало стійкий до гнучких деформацій, а ось арматура сприймає розтягнення, яке може виникнути при деформації будови, чим забезпечує захист газобетонним блокам. Однак, на несучу здатність кладки армування не впливає. Точне, правильне проектування і якісне будівництво допоможе уникнути тріщин. Тому кладку поділяють на фрагменти деформаційними швами або армують. Як додатковий захист від тріщин може використовуватися армування оздоблювальних шарів скловолокнистою сіткою. Подібний захід може допомогти запобігти виходу тріщин на поверхню.
В процесі укладання арматури в області перемичок і під віконними прорізами поширюють армування на 900 мм в кожну сторону від краю отвору. Армована кільцева балка закладається під кроквяною системою і на рівні кожного перекриття. Нарізають за допомогою ручного або електричного штроборіза штроби для укладання арматури у верхній межі блоків. Видаляють пил і порожнини штроб заповнюють клеєм. Потім в розчин укладають арматуру і видаляють надлишки клею.
При газобетонній стіні до 200 мм для армування вистачить одного прута арматури діаметром 8 мм. Якщо стіни товщі, то застосовують два прути. Деформаційні шви не армують.

Перекриття

Для перекриттів використовую два види плит:

  • Газобетонні.
  • Багатопустотні з важких бетонів.

При використанні газобетонних плит потрібен пристрій армованого кільцевого пояса з важкого бетону, він забезпечує стійкість будівлі до температурних і усадочних впливів, вітрових навантажень.
Газобетонні плити перекриттів виготовляються за стандартними технологіями. Властивості даного матеріалу забезпечують високу несучу здатність, при цьому низьку теплопровідність. Підлога на основі газобетонної плити завжди тепла, тому не потрібно додаткове утеплення. Також зменшується кількість робіт по обробці стель, оскільки плити мають ідеальну геометрію.
Такі плити є надійним захистом від пожеж.
Якщо відстань між несучими стінами більше 6 метрів, то використовуються багатопустотні плити. Їх спирають на розподільний пояс з монолітного залізобетону або армованого кладкою сітки силікатної цегли.
Будівництво будинків з газобетону – складний і трудомісткий процес, за який повинні братися тільки професіонали.