газобетон будівництво будинків

У наш час актуальне швидке будівництво. Газобетонні блоки – це екологічно чистий матеріал, який довговічний, доступний і володіє високими експлуатаційними характеристиками.

Заміський будинок з газобетону популярний, завдяки швидкому зведенню. Основні переваги таких будівель:

 • Тепло. Будинки з газобетону вважаються теплішими, ніж цегляні і бетонні споруди. У цього матеріалу один з найкращих показників енергоефективності.
 • Міцність і стабільність. Висока температура і тиск призводять до затвердіння матеріалу, після чого він стає твердим і дуже стійким.
 • Екологічність. Він виготовляється з піску, гіпсу, алюмінієвої пудри, цементу. Кожна зі складових повністю безпечна.
 • Стійкість до цвілі та гниття.
 • Економічність. Блоки легкі в монтажі, що дозволить істотно заощадити на роботах.
 • Паро і повітропроникність. Це дозволить вільно циркулювати повітрю всередині приміщень. Гарантує гарну теплоізоляцію стін. Всередині будинку виникає комфортний мікроклімат. У «дихаючому» будинку стіновий «пиріг» влаштований так, щоб паропроникність стін зростала від внутрішніх шарів до зовнішніх.
 • Пожежна безпека. Матеріал здатний кілька годин витримувати прямий вплив вогню.
 • Морозостійкість.

З перерахованого, можна зробити висновок, що газобетон дуже якісний будівельний матеріал, який все ще популярний і затребуваний.

Рекомендації до газобетону:

Газобетон, який використовують для будівництва заміських будинків в нашому регіоні, зазвичай середньою щільністю – 400-500 кг / м³. Його морозостійкість до 100 циклів. Експлуатаційна вологість – 4-5%. Коефіцієнт паропроникності 0,2 мг/м•год•Па. Клас міцності на стиск для газобетону щільністю 400 кг/м³ – В2,5, для газобетону щільністю 500 кг/м³ – В3,5. Розрахункова теплопровідність кладки – 0,09-0,14 Вт/м-° С. Необхідна товщина одношарової стіни в кліматичних умовах центрального регіону - 0,4 м.
Можна використовувати і щільністю 300 кг/м³, але тоді буде потрібно утеплювати будинок мінеральною ватою.

Різниця між пінобетоном і газобетоном:

Обидва матеріали мають суттєві відмінності:

 • У пінобетону значно нижче вологопоглинання і його зверху покривають захисним шаром, тому цей показник не настільки важливий. Газобетон ж вбирає вологу більше і швидше, що може погано відбитися в морози.
 • Газобетон міцніший і більш однорідний матеріал.
 • У стінах з пінобетону можуть утворюватися тріщини через високий коефіцієнта усадки. З газобетоном такого не відбувається. Його коефіцієнт усадки значно нижче.
 • Розміри. Оскільки газобетон виробляють в заводських умовах, то його розміри більш стабільні.

Як видно, газобетон значно випереджає пінобетон за характеристиками.
 
Окремо варто сказати про доставку і зберігання матеріалу. Блоки упаковуються в міцну герметичну термоусадочну плівку, яка захистить газобетон від вологи. Головний захист, який необхідний від механічних пошкоджень.
Зберігати плити необхідно під навісом з гідроізоляційного матеріалу або в закритому приміщенні.
На побудований котедж опади впливають мало. Стіни без зовнішнього оздоблення не будуть руйнуватися від снігу і дощу. Опади можуть викликати лише невеликі коливання вологості поверхневих шарів. Лише, якщо вода застоюється в контакті з кладкою, то газобетон починає руйнуватися. Збудував якісну покрівлю, пиддашок, системи водовідливу, можна уникнути руйнування матеріалу.
Величезна кількість переваг дозволяють газобетону залишатися затребуваним на будівельному ринку. У нашій країні він активно використовується вже 30 років. Сьогодні газобетон, в тому числі через зниження якості самого матеріалу, потроху став поступатися дерев'яному каркасному будівництву, яке увірвалося на наш будівельний ринок, і поступово займає лідируючі позиції.