Дах — це той елемент, без якого не може обійтися жоден будинок. Саме ця частина будівлі вберігає мешканців від опадів і утримує тепло.

Крыша канадского дома

Основна характеристика даху за каркасною технологією

Дах каркасного будинку може бути декількох форм. Вибір буде залежати від проекту та смакових вподобань замовника. Розрізняють такі форми даху:

  • Односхилий. Назва говорить сама за себе. Покрівля має тільки один скат. Досить легко монтується, використовується більше для невеликих будинків. Ідеально підходить для тераси. Односхилий дах вимагає меншої витрати матеріалів. При професійному підході дизайнерів такий дах буде чудово виглядати і на каркасному будинку.
  • Двосхилий. Є найпоширенішим і не менш економічним варіантом. Така конструкція даху каркасного будинку включає в себе пару схилів, пару торців і коник.
  • Чотирьохсхилий або вальмовий дах. Проводиться з'єднання двох схилів (скатів). 2 ската в формі трапеції, і 2 в формі трикутника. Найчастіше використовується при будівництві заміських маєтків і котеджів. Підходить для будинків великої площі. Відноситься до складних, але в той же час міцних конструкцій, витримує великі вітрові навантаження.
  • Шатровий. Різновид вальмовой покрівлі. Такий дах ідеальний для будинків квадратної форми.

 односкатная крышадвускатная крышачетырехскатная крыша 

Вибір форми даху буде залежати від проекту будинку і побажань самого замовника.

Особливості монтажу

Самостійно проводити таку роботу, як монтаж даху, не бажано. Цей процес повинні здійснювати тільки професіонали. Лише в такому разі все буде зроблено чітко і правильно, не буде втрат тепла, підвищеної вологості.

Схема монтажу виглядає таким чином:

  • Зводиться кроквяна система з соснового брусу, який висушений в сушильних камерах до 16-18% вологості і оброблений вогнебіозахистом. Якщо мова йде про "холодний" варіант, то розмір брусу становить 45х145 мм, а якщо про "теплий", то 45х195 мм.
  • Крокви з'єднуються між собою або безпосередньо під ухилом 35-45 градусів, або за допомогою конькової балки.
  • Якщо немає колон і несучих стін, то крокви закріплюються ригелем, товщиною 50х200 мм.
  • Для стійкості крокви зарізаються на обв'язувальний брус.
  • Коли каркас закінчений, приступають до укладання гідробар'єра і обрешітки, на яку монтають OSB, якщо планується бітумна черепиця. Далі з внутрішньої сторони покрівлі приступають до монтажу базальтової вати 200 мм, щільністю 35 кг/м3, яка використовується як утеплювач. Після чого вату закривають паробар'єром.

Каркасный дом - плоская крыша

Утеплення даху каркасного будинку — вкрай важливий момент у всьому будівництві. Нашою компанією ця технологія повністю відпрацьована, є чітка інструкція, як, що і для чого потрібно робити. Правильне дотримання технології теплоізоляції даху допоможе уникнути будь-яких витоків тепла в холодну пору і не пропустить вологу в період дощів. Тому так важливо щоб роботи проводили професіонали, адже тільки вони зможуть точно і акуратно зібрати «пиріг даху»!

Висновок

Наша компанія готова здійснити будь-яку Вашу мрію, що стосується каркасного будівництва заміського будинку. Ми допоможемо Вам створити котедж своєї мрії. За плечима у нас величезний досвід та обсяг робіт, надамо Вам їх фото, підберемо варіант, який стане ідеальним для вашої родини!

Звертаючись до нас, Ви отримуєте відмінний, якісний і швидкий сервіс, а також будинок — мрію!