Всі люди і сім'ї індивідуальні, тому переваги щодо планувань каркасних будинків абсолютно різні. Немає єдиного вірного рішення, для кожного замовника воно своє. Для цих цілей існують міжкімнатні перегородки. Вони допомагають створити таке планування, яке влаштує всю сім'ю.

Стіни в каркасному будинку

Характеристика міжкімнатних перегородок в каркасному будинку

Внутрішні перегородки (стіни) монтуються з брусу тих же параметрів, що і основний каркас. Іноді (в одноповерховому будинку) допускається використання брусу 50х100 мм. Конструкція перегородок повинна забезпечувати високий рівень звукоізоляції і можливість нести навантаження перекриття. Також варто врахувати додаткове навантаження в майбутньому — це монтаж меблів і техніки на стіну.

Відмінність перегородок каркасного будинку від зовнішніх стін в більш простій структурі.

Перегородки (внутрішні стіни) являють собою:

  • Стійкий каркас.
  • Утеплювач між стійками.
  • Використання з обох сторін пароізоляційної мембрани.
  • Решетування.
  • Профіль або плити ОСБ.

Досвідчені професіонали, які побудували безліч ексклюзивних будинків, знають, що для внутрішніх перегородок не можна використовувати пінопласт. Цей матеріал легко запалюється, довго тліє та виділяє шкідливі для живих організмів токсини.

Монтаж міжкімнатних перегородок орієнтовно виглядає так:

  • Конструюють каркасні поділи з бруса 50х100 мм з кроком в 500-600 мм. З'єднувальним елементом виступає горизонтальна обв'язка. Вона ж дає вертикальній конструкції додаткову стійкість.
  • Утеплюють міжкімнатні каркасні перегородки базальтової ватою товщиною 100 мм. З двох сторін конструкцію герметизують пароізоляційним матеріалом. Він грає захисну роль від вологості, яка утворюється в житловому приміщенні, запобігаючи її потрапляння всередину перегородки. Звукоізоляція, яку після утеплення отримують каркасні перегородки, вище, ніж у інших видів. Така перегородка підходить під будівництво будинку з клеєного брусу або іншого пиломатеріалу.
  • Для додання рівності внутрішній і зовнішній поверхні конструкцію з двох сторін обшивають латами, поверх яких кріпляться профілі і гіпсокартон.
  • Перегородка готова для шпаклювання та ґрунтування. Після чого можна приступати до внутрішнього чистового оздоблення.

Головною особливістю міжкімнатних перегородок є їх легкість, але при цьому, вони представляють собою дуже міцні конструкції.

Міжкімнатні перегородки в каркасному будинку стали порятунком для тих, хто не любить стандартне житло. Замовник може сам все спланувати, враховуючи потреби всіх членів сім'ї.

Висновок

Каркасні міжкімнатні перегородки дарують можливість людям вигадати своє унікальне житло. Можна не тільки підібрати проект котеджу, але і повністю спланувати його зсередини. Це дозволяє створити дім «цукерку», яка стане головним предметом гордості для власника.