Будинок – це не тільки будівля, де Вам тепло, затишно і спокійно, але і місце, де Ви можете відпочити від будь-яких турбот та тривог. Стіни в Вашому домі створюють захищеність від зовнішнього світу.

Стіни поділяють на два типи:

  1. Несучі. У будинках з панельною або цегляною конструкцією – це коробка будівлі. Ні в якому разі не можна перепланувати житло так, щоб прибрати несучу стіну, інакше є ризик обвалу всього будинку.
  2. Не несучі, на яких немає навантаження. До них відносять внутрішні перегородки.

При використанні каркасних технологій конструкція стіни буде складатися з несучих стійок з внутрішніми перегородками. Стійки суцільні, розміром заввишки в поверх, за винятком місць, де розташовуються прорізи вікон, дверей і т.п.

Сьогодні все частіше можна зустріти монолітні стіни, де несучим є саме каркас. Він являє собою рамки, де є крайні вертикальні бруси і горизонтальні обв'язки, які з'єднані один з одним під кутом в 90 градусів. Також, рамки можуть бути зібрані і зі внутрішніми брусами, які можуть розташовуватися як горизонтально, так і вертикально. Каркас разом з внутрішніми брусами робить споруду більш міцною і стійкою. Крім того, дана конструкція дозволяє з легкістю робити дверні та віконні прорізи.

Є два варіанти збірки каркасних стін: вам доставляють вже змонтовану стіну, або ж збирають її безпосередньо на місці. Якщо стіна несуча, то важливо, щоб вона мала додаткові косі розпірки. Крім того, всі отвори в несучих стінах повинні бути разом з перемичками, вони дозволяють розподіляти навантаження. Перемички кріпляться один до одного за допомогою цвяхів, які забиваються в два ряди. Відстань між парами цвяхів не повинна бути менше ніж 450 мм. Дошки перемички з'єднуються за допомогою спеціальної прокладки з фанери або дощок.

Зовнішні стіни з зовнішнього боку обшиваються OSB плитою. Якщо, зміцнююча обшивка не проводиться, то стіни необхідно зміцнювати діагональними розкосами. Кріплення обшивальних листів може бути вертикальним та горизонтальним. Дошки для обшивки кріпляться цвяхами горизонтально або під кутом 45 градусів.

Метод будівництва зовнішніх і внутрішніх стін, так само, як і збірка стін першого і другого поверху не мають великої різниці. До будівництва стін можна приступати після складання каркасного перекриття.

Висновок

Якість Вашого котеджу сильно залежить від того, хто буде його будувати. Не варто робити це своїми руками, якщо у Вас немає, як мінімум, десятирічного досвіду в каркасному будівництві. Коли дім побудований професіоналами, то він не тільки повністю задовольняє потребам замовника, але ще і є надійною фортецю, яка зможе витримати будь-які катаклізми.

несучі стіни