Будівництво будинку — це заповітна мрія майже кожного мешканця багатоповерхівки. І тільки в 21 столітті власний котедж став реальністю, адже в сферу будівництва успішно увійшли будинки за канадською технологією.

Основна характеристика каркасного будинку

Будинок за канадською технологією в своїй основі має дерев'яний каркас. Звідси і назва — каркасний будинок. В Україну такі технології прийшли зовсім недавно, а ось в Канаді таке будівництво поширене вже більше трьохсот років, що говорить про його довговічність, якість та затребуваність. Тому часто таке будівництво має назву канадський будинок. Новітні технології дозволяють використовувати дерев'яний каркас, який є основою всього будівництва. Енергозберігаючі технології дозволяють жити в такому будинку цілий рік.

каркасний будинок в розрізі

Енергозбереження відбувається завдяки:

 • Замкнутому контуру правильно зведеного каркаса.
 • Низькій теплопровідності стін.
 • Заповненню внутрішнього простору за допомогою базальтової вати.
 • Додатковому утепленню стін, яке проводиться зовні. Це також сприяє гарній звукоізоляції, що допоможе убезпечити себе від вуличного шуму.
 • Такі технології дозволяють будівлям гідно переносити навіть сильні морози. Приїхавши серед зими в добротний каркасний будинок, зроблений на совість, його можна прогріти всього за одну годину.

Проекти будівель

Які недоліки будь-якої квартири? Загазоване міське повітря, відсутне місце для відпочинку. А з приходом весни так хочеться просто вийти на терасу і погрітися на сонечку! Також важливо те, що відсутнє місце для приготування шашликів. Ну і, звичайно, тим, що планування житла вже зроблене за Вас. А проекти будинків повністю залежать від побажань замовника. Вибір настільки величезний, що хочеться звести відразу кілька котеджів на всі випадки життя.

Замовник виходить зі своїх побажань. Це стосується загальної площі, поверховості, кількості спалень і санвузлів, тераси, мансарди. Якщо зовсім немає бажання самому продумувати проект, то можна підібрати і готовий, але краще все-таки самому уявити, як буде виглядати житло. Досить переглянути фото різноманітних проектів, врахувати, яка площа потрібна, і скільки поверхів планується. Більш детально про індивідуальне проектування читайте в тематичній статті.

Найбільш затребуваним є будинок з мансардою. Мансарда — це житлове приміщення нестандартного типу, яке використовується замість горища. Його особливість — скошені стіни. Особливо такі приміщення люблять використовувати творчі люди, які цінують все нестандартне. Проект будинку з мансардою може бути абсолютно будь-яким, на розсуд замовника. Головне, заздалегідь обговорити наявність мансарди.

проект каркасного будинку

До її головних переваг відносять:

 • Розширення житлової площі.
 • Дає можливість здійснити внутрішню перебудову в період експлуатації.
 • Зменшує навантаження на фундамент.
 • Дах не накопичує конденсат, що виключає її обмерзання.
 • Дозволяє проводити комунікації всередині стін, не порушуючи при цьому естетичний вигляд.
 • Не знижує енергоефективність будинку. При цьому, мансарду не потрібно додатково утеплювати.
 • Дозволяє зробити житло більш світлим.

Проектів дійсно вкрай багато, при цьому завжди є можливість придумати той, який сподобається вашій родині на всі 100%. Можна створити нетиповий проект, тільки це займе трохи більше часу, адже всі дані потрібно розрахувати і затвердити.

Як проходить будівництво

Пам'ятайте фразу: «Что нам стоит дом построить?». Якщо говорити про ціну, то вона буде варіюватися від самого проекту котеджу. А, якщо по самому будівництву, то воно проходить так:

Вибираючи нас, замовника очікує повністю індивідуальний підхід з нашого боку при зведенні такої конструкції, як канадський будинок. Ціна його буде залежати від обраних матеріалів і прописаних термінів.

Зводиться фундамент, як відомо, він залежить від ділянки, яку необхідно підготувати. Відбувається заливка бетонних плит, потім встановлюються гідроізоляційні матеріали.

Потім починається монтаж каркасу. Він проводиться, починаючи з першого поверху, в цей же час і монтують терасу, якщо вона передбачена за проектом. Якщо будинок двоповерховий, то монтується перекриття між поверхами, мансардні стіни, будуються балкони.

Для того щоб не було втрат тепла, в проекті передбачають утеплення стін базальтової ватою і обшивку каркаса спеціальними плитами OSB. Щоб підвищити енергоефективність, щільність утеплювача береться 135-200 кг/м3.

Обов'язково покривають дах гідроізоляційної мембраною, на яку пізніше встановлюють обрешітку і обшивають плитами. Перед укладанням бітумної черепиці, яка є однією з найнадійніших покрівельних матеріалів, споруджують підкладковий килим.

Встановлюються вікна і двері, монтується армуюча сітка і починають внутрішне оздоблення. У цей період встановлюють водостічну систему.

Далі йде зовнішня і внутрішня декоративне оздоблення.

Переваги каркасного будівництва

Київ — прекрасне місто, але ціни на приватні будинки просто зашкалюють. Далеко не всім такі покупки по кишені. Багато хто намагається заощадити і звести будинок своїми руками. Але такий підхід є нераціональним, коли існує каркасне будівництво, яке проводять професіонали.

переваги каркасних будинків

Переваги таких технологій:

 • Простота.
 • Швидкість зведення.
 • Вартість.
 • Будівництво не залежить від погоди і пори року.
 • Підходить для будь-якого клімату.
 • Мінімальний ризик конструктивної помилки, якщо будівництво здійснюється нашими професіоналами. Якщо ж за справу беруться аматори, то великий ризик отримати неякісний продукт на виході.
 • Не потрібно важке обладнання.
 • Каркасний будинок енергозберігаючий. З огляду на ціни на опалення в Україні, цей пункт дуже важливий. Знадобиться на 70% менше енергії для опалення ніж для аналогічного за площею цегляного будинку.

Більше переваг у спеціальній статті

каркасних будинків

Ці переваги дозволили каркасному будівництву вийти на перше місце по затребуваності в нашій країні.  

Цікаві факти про каркасних будинках

Такі технології використовуються дуже давно і заслужили світове визнання. До найцікавіших фактів відносять:

 • Дві третини будівель в Європі і Північній Америці зводяться за допомогою таких технологій, що говорить про їхню надійність.
 • Самому древньому каркасному будинку налічується 1300 років. І побудований він був в Японії, з матеріалів використовувався кедр.
 • У Німеччині перша каркасна споруда датується 1347 роком. Також в цій країні існує туристичний маршрут Deutsche Fachwerkstrase, який присвячений такій технології, протяжність його 2000 км.
 • Будівлі здатні витримати навіть сильні землетруси в 8-9 балів.
 • Економія по опаленню в подібних будівлях доходить до 70%.
 • Будинок повноцінно захищає від спеки, навіть при 40 градусах, і прекрасно утримує тепло взимку, навіть при температурі -20 градусів.
 • При сильних морозах температура в каркасних будинках падає лише на пару градусів за 2 доби, в кам'яних же будівлях таке падіння температури відбувається за пару годин.

готовий каркасний будинок

Висновки

Канадські технології дійшли до нас лише в кінці 90-х років. Але сьогодні вони користуються величезною популярністю. Каркасні конструкції відносно недорогі і в той же час дуже надійні. Завжди можна придумати проект будинку, який підійде для всієї родини, побудувати індивідуальну конструкцію. Зводити канадський будинок можна в будь-який час року, незалежно від погоди, і в будь-яких кліматичних умовах. І найголовнішою перевагою таких технологій є швидкість їх зведення. Звернувшись до нас, замовник отримає не тільки будинок своєї мрії, але і повністю індивідуальний підхід з боку компанії. Будь-які переваги і побажання будуть враховані нашими професіоналами.

 


Відео: Тепловтрати в каркасному і цегляному будинку