Це друге відео з циклу будівництва каркасного енергоефективного будинку в Білогородці. На даний момент відбувається утеплення даху. На відео видно, що дах покривається бітумною черепицею. Під неї стелиться підкладковий і єндовий килим, щоб була стовідсоткова гідроізоляція.
Директор компанії «Затишний будинок» дає можливість розглянути будинок з усіх боків. Видно, як зводиться тераса за допомогою бруса 150*150. Особливу увагу варто звернути на формування зовнішніх стін. Вони виконуються за системою вентильований фасад. Основа фасаду - брус 150*50, базальтова вата 45 кг/м3, далі йде поперечна рейка, і вкладається утеплювач поперек. В кінцевому підсумку, виходить більше утеплювача на 50 мм, і оскільки він укладений внахлест, то всі мости холоду повністю перекриваються. Після закриття вітробар'єром, йде ще один ряд обрешітки, на який монтується сам фасад. У будинку в Білогородці передбачений фасад з фальш-бруса товщиною 30 мм, під ним будуть продухи, які дозволяють стінам «дихати». Такий підхід допомагає виводити вологу з житла. Таким чином, компанією «Затишний будинок» буде побудований повністю енергозберігаючий будинок з вентильованим фасадом.
Також на відео показані бруси, які використовуються для зведення тераси. Директор звертає увагу, що тип бруса обирає замовник.
Також можна побачити, як відбувається утеплення внутрішніх стін за допомогою базальтової мінеральної вати. На даний момент покладений тільки один шар, далі буде другий, і все буде зашиватися паробар'єром. Всі шви проклеюються спеціальним скотчем, щоб уберегти утеплювач від попадання вологи. Після того, як будинок повністю утеплений, проводиться Теплоаудит. Більш детально про нього можна подивитися в наступному відео.
Віктор Теличко звертає увагу глядача на найважливіші аспекти при будівництві якісного будинку. Це не просто поради, це рекомендації від людини, яка професійно займається будівництвом енергоефективних будинків вже більше 10 років.