Особливість сучасного каркасного домобудівництва - широке використання напівготових елементів для складання на будівельному майданчику. На ділянку завозяться заздалегідь напиляні «в розмір» бруси, дошки і плити (рулони) утеплювача, які монтуються робочою бригадою на підготовленій основі. Таким чином, будівництво каркасного будинку прискорюється в рази.

Каркасна технологія в різних варіантах

Розрізняють будови на дерев'яному каркасі, металевому каркасі з обов'язковою термоізоляцією стійок і обв'язки (щоб уникнути «містків холоду») і будівлі, зібрані з панелей.
Найбільш популярні за рахунок простоти збірки і малої собівартості котеджі на дерев'яному каркасі. Вони зводяться з підготовленого бруса, перетин якого (50 ... 200 х 100 ... 250 мм) залежить від кліматичних умов ділянки будівництва, бажаної теплопровідності будівлі, допустимого навантаження на фундамент. Використовується брус природної вологості або камерної сушки (вологість деревини 16 ... 18%). Базові елементи конструкції попередньо обробляються антисептиками.

Як роблять каркасні будинки

Основні етапи будівництва легкого і теплого будинку

  • Влаштування основи. Мала вага будови (при 150 ... 200 кв.м. площі становить 12 ... 15 тонн) дозволяє обійтися без складних і масивних конструкцій. Застосовується опорно-блоковий, свайно-гвинтовий, рідше стрічковий фундамент;
  • Збірка базового каркаса. Спочатку виконується ростверк (обв'язування за елементами фундаменту), потім несучі стійки і пояса, далі перемички, що додають конструкції жорсткість і службовці опорою для віконних і дверних рам. Зробити перекриття в такому будинку найпростіше на лагах;
  • Будівництво покрівлі;
  • Настил покрівельного покриття. Цей етап виконується при вологому кліматі або у роботі в холодну пору року до обшивки «кістяка» будівлі і монтажу утеплювача;
  • Закладка утеплення і облицювання з двох сторін;
  • Зовнішня і внутрішня обробка.

Таким чином відповідь на питання - «як роблять каркасні будинки» - являє собою перелік порівняно простих дій, які виконуються без застосування важкої будівельної техніки і великого числа робітників.

Самостійне будівництво

Робити каркасний будинок можна силами 3 ... 7 осіб, а вага і розміри складального комплекту допускають доставку звичайним вантажним транспортом. Завдяки цьому можна зводити будівлі на ділянках малої площі, складної форми, з нерівним рельєфом (компенсуючи це внесенням правок до проекту та / або пристроєм ступінчатої основи). Екологічна безпека будівель, побудованих з натуральної деревини і нейтральних утеплювачів, дозволяє забудову в заповідних зонах.
У плані швидкості виграють будівельні технології, в яких використовуються заздалегідь підготовлені елементи «складального конструктора». При наявності на ділянці вже готового фундаменту такі будівлі зводяться за 20 ... 30 днів. Якщо брус для каркаса поставляється однодовгий   і пиляється на місці, термін зведення будівлі збільшується на 5 ... 10 днів.

Висновок

Виконавши каркас будинку з бруса, сучасних утеплювачів (мінеральної вати, пінопласту, пінополістиролу) і простих в роботі облицювальних матеріалів, можна швидко і без проблем отримати якісне, довговічне і красиве житло. Якщо зовнішня обшивка виконується з вагонки, блок-хауса, імітації бруса або інших аналогічних пиломатеріалів, модель можна вважати екологічно безпечною.
Будівля з дерев'яним каркасом і дерев'яною обшивкою порадує власників здорової атмосферою, природним мікропровітрюванням і мінімальними втратами тепла.